Přeskočit na obsah
Rady & tipy

Rady & tipy

Odměna za doporučení klienta

Od samého počátku své realitní praxe mám jasnou vizi – poskytovat své služby na takové úrovni, aby se mi všichni mí dosavadní klienti nejen sami vraceli, ale aby mé služby s klidným svědomím i dále doporučovali všem svým známým. A za tímto svým cílem si důsledně jdu.

Po 10-ti letech v realitách tak mohu s potěšením konstatovat, že v mé nabídce naleznete z drtivé většiny nemovitosti, jejichž majitelé mi byli předání přes síť mých „doporučitelů“ s informací, že potřebují pomoci s prodejem či pronájmem nějaké nemovitosti. Tento způsob obchodování považuji za ten nejlepší možný, a to nejen v realitách. Z mé zkušenosti se totiž jedná o jednoznačný model VÝHRA-VÝHRA-VÝHRA pro všechny zúčastněné strany:

  1. prodávající či pronajímatel získají nejlepší možnou službu na trhu a vědí, že se o jejich nemovitost postarám tak, aby na konci obchodu měli úsměv na tváři a mohli mě sami dál doporučovat,
  2. „doporučitelé“ mají jednak dobrý pocit, že pomohli svému známému, kterému doporučí někoho, za jehož práci mohou dát ruku do ohně. Kromě toho však mají ode mě „poděkování“ ve formě finanční odměny, kterou vyplácím v případě realizace prodeje jako část mé provize,
  3. a v neposlední řadě mám já radost, že mám dostatek práce a klienty, kteří již dopředu vědí, jaké služby nabízím a mají tak ve mě maximální důvěru, což je dle mého jeden ze základních předpokladů úspěšného obchodu.

Přála bych Vám všem zažít ten pocit, když Vám klient sám řekne, že si smlouvy vlastně pořádně ani nečetl, neboť na základě informací, které o mě má, či na základě své vlastní zkušenosti ví, že je v nich vše v pořádku a že se mohou spolehnout na mou poctivost a solidní jednání. A je to jeden z důvodů, proč miluji práci realitní makléřky jako takovou .