RADY & TIPY

Na co si dát pozor u půdní vestavby. O půdních vestavbách je všeobecně známo, že stále jde o nejekonomičtější způsob získání nového bydlení. O to víc, pokud budujeme podkrovní byt pod novou střechou, do které již nemusíme investovat. Jaká však má volba půdní vestavby úskalí a na co si musíme dát pozor?

Makléř informuje:Cena zemědělské půdy loni stoupla o 15% průměrných na 23,5 Kč/m2Praha 24. ledna (ČTK) - Průměrná tržní cena zemědělské půdy v Česku v roce 2017 meziročně stoupla o 15,2 procenta na 23,51 Kč za metr čtvereční, tempo růstu tak zpomalilo z předloňských více než 25 procent. Letos se očekává další zpomalení, ceny by se mohly zvýšit...

Dávejte si pozor na to, zda svou nemovitost máte správně zapsanou v katastru nemovitostí. Ráda bych se s Vámi podělila o jeden svůj realitní obchod.

HYPOTÉKU UŽ NEDOSTANETE. Tohle slýchá a bude slýchat čím dál více lidí. Je to špatně, nebo je to dobře? Jaká jsou ta nová pravidla? A jak to ovlivní ceny nemovitostí?

Daň z nemovitosti v roce 2018.
Pokud jste v roce 2017 koupili nemovitost a nebo ji do vlastnictví získali jiným způsobem, máte již pravděpodobně jednu daň vyřešenou a to jednorázovou daň z nabytí nemovitých věcí. V souvislosti s nemovitostmi se však hradí i daň z nemovitých věcí, která je definována zákonem 338/1992 Sb. o dani z nabytí...